Výborná kachna

Není kachna jako kachna. Ale pokud se z pořádného maléru vyklube kachna novinářská, nezůstane nikdo ušetřen

Ocenění

Historické premiéry této inscenace v Praze a Brně – jsme první soubor v ČR, který tuto hru uvedl v největších dvou městech České republiky

Cena diváků za nejlepší představení na festivalu “O Václava z Václavova 2008” – Zábřeh-Václavov

Cena poroty za nejlepší představení na festivalu “O Václava z Václavova 2008” – Zábřeh-Václavov

Cena klubu mladých divadelníků na krajské přehlídce Moravský FEMAD Kroměříž 2008

3. místo a 97% hodnocení od diváků na divadelním festivalu Žně na stodole v Jiříkovicích 2008

2. místo v hlasování o nejlepší ženský herecký výkon pro Evu Židlíkovou na krajské přehlídce Moravský FEMAD Kroměříž 2008

2. místo v hlasování o nejlepší mužský herecký výkon pro Petra Stryka na krajské přehlídce Moravský FEMAD Kroměříž 2008

Napsali o nás …

“Sobotní večer zakončil divadelní soubor Amadis Brno excelentně provedenou konverzační komedií Neila Simona Výborná kachna. … Komických situací a vtipných dialogů je nepřeberně, avšak díky potlačení většiny vedlejších motivů (a značnému zkrácení), působí hra kompaktně. Soubor zvládá udržovat divákovu pozornost bezmála dvě hodiny nejen díky postupnému rozšiřování utajované informace, jak je předepsáno textem, ale především napětím v dialozích, přesností a načasováním replik (přičemž v řadě scén je na scéně současně 8-12 lidí) a mnoha hereckými kreacemi, které snesou srovnání s profesionály (za všechny lze jmenovat výkony J. Širhala v roli Lennyho a P. Stryka jako psychiatra Ernieho). Jedinou závažnější otázkou vznesenou na rozpravě bylo, zda není škoda, aby se takto řemeslně zdatný soubor věnoval pouze komediím sitcomové náročnosti. Amadis má však i další plány, a je tudíž nač se těšit. Očekávání jsou nastavena velmi vysoko!” (Petr Toman o přehlídce “O Václava z Václavova 2008”)

Autor

Neil Simon

Původní název

Rumors

Překlad

Alexander Jerie

Osoby a obsazení
Obrazek

Ken Gorman

Tomáš Ďurďa

Chris Gormanová

Klára Havránková j.h.

Leonard Ganz

Josef Širhal

Claire Ganzová

Eva Židlíková

Ernie Cusack

Petr Stryk

Karamela Cusacková

Šárka Nekudová nebo Veronika Soumarová j.h.

Glenn Cooper

Ondřej Buchta j.h.

Cassie Cooperová

Jitka Bednářová

Policista

Jakub Puškáš

Policistka

Sandra Podskalská

Hlas komorníka

Tomáš Daněk

Myra Brocková

Klára Klepáčková j.h.

Režie

Tereza Kubíčková

Pohybová a taneční choreografie

Klára Klepáčková j.h.

Produkce

Josef Širhal

Premiéra

9. února 2008 (19.30), G-studio, Brno

Délka představení

120 minut (15 min. přestávka)

Design a realizace propagačních materiálů

Dan Růžička

Technická spolupráce – osvětlení a ozvučení

Milan Sousedík

Informace o představení

Tuto komedii, která se v originále nazývá “Rumors” (“Fámy”, případně “Drby”), napsal pravděpodobně největší klasik v oboru komedií 20. století, americký dramatik Neil Simon. Přestože ji napsal už v roce 1988 a patří k nejhranějším z jeho frašek, českého překladu od Alexandera Jerieho se dočkala teprve v roce 2005 a v České republice ji má na repertoáru pouze Městské divadlo ve Zlíně, takže by se brněnská premiéra měla odehrát v režii našeho souboru.

Pojďte se s námi na chvíli podívat do světa bohatých, mladých a úspěšných lidí, které v životě nemůže vůbec nic rozhodit. A nebo že by se přece jen něco našlo? Jestli jim totiž na něčem skutečně záleží, tak je to jejich pověst. A právě o tu jim půjde, a to hodně! Zdánlivě klidný večírek při příležitosti výročí zástupce starosty totiž začne tím, že se oslavenec pokusí o sebevraždu. No a jeho hosté, kteří by se v souvislosti s takovýmto problémem rozhodně něchtěli dostat do novin (dokážete si představit všechny ty výborné novinářské kachny?), musí vymyslet způsob, jak celou záležitost ututlat – ZA KAŽDOU CENU!!!

Obrazek

Obrazek