Plný kapsy šutrů (nové nastudování)

Hořkosladká tragikomedie o natáčení amerického velkofilmu očima dvou irských buranů

 

Autor

Marie Jones

Původní název

Stones in his Pockets

Překlad

Jitka Bendová – Scoffin

Osoby a obsazení

Charlie Conlon, Simon (1. asistent režie), Clem (režisér), Caroline (americká filmová hvězda), Jock (bodyguard), pan Harkin (Seanův otec), Fin (Seanův kamarád) – Josef Širhal
Jake Quinn, Aisling (3. asistentka), Mickey (místní člověk), Sean (místní mladík), Paul (učitel výslovnosti) – Ondřej Buchta

Režie

Klára Havránková

Datum premiéry nového nastudování

31.12.2019

Grafický návrh a realizace propagačních materiálů

Dan Růžička

Technická spolupráce – osvětlení a ozvučení

Pavel Doležal a Tibor Bíbel

Délka představení

120 minut

Autorská práva

Autorská práva ke hře zastupuje Filmová a divadelní agentura FDA, Karlovo náměstí 28, 120 00 Praha 2, e-mail: [email protected]

Informace o představení

Říká se, že dvakrát nevkročíš do stejné řeky. Divadelní soubor AMADIS nicméně tohle riziko podstoupil a po deseti letech od premiéry původní verze opět nabízí své nejúspěšnější představení, a to v úplně novém nastudování. Došlo k herecké i režisérské obměně, a nová režisérka přistoupila k textu úplně jinak, takže současná inscenace je nejen delší, ale zároveň v úplně jiném pojetí.

Tento herecký koncert pro dva herce, z nichž každý ztvárňuje hned 6 různých rolí, napsala zkušená herečka a scénáristka Marie Jones. Podívejte se do zákulisí, kde se často odehrávají mnohem zajímavější příběhy než na filmovém plátně.

Při natáčení amerického romantického velkofilmu Tiché údolí, který američtí filmaři točí v malé vesničce v irském hrabství Kerry, se v přestávce mezi natáčením scén setkává u stánku s občerstvením místní „ztracenec“ Jake Quinn s „přivandrovalcem“ Charlie Conlonem. Ten mu prozradí, že se vydal na cestu po Irsku proto, poněvadž zjistil, že doma v městečku Ballycastle už ho žádné štěstí nečekalo. Oba doufají, že by se mohli zkusit prosadit u filmu a zkusit tak svůj život pozměnit k lepšímu. Na své cestě za úspěchem se však setkávají s “pěšáky”, kteří sice sami nic nedokázali, ale zato moc dobře vědí, jak se vypořádat s někým, kdo by je mohl připravit o jejich teplé místečko.

Na scéně se brzy objeví i další postavy – ambiciózní první asistent režiséra Simon, jenž má neustále po boku atraktivní Aisling, namyšlenou třetí asistentku režie. Ze svého karavanu posléze přicupitá i megahvězda Caroline Giovanni se svým učitelem výslovnosti Paulem Travnickem. Kolem nich se pochopitelně neustále točí i poněkud natvrdlý bodyguard Jock a v neposlední řadě i totálně neurotický režisér Clem Curtis.

Dostaneme ovšem příležitost seznámit se i s dalšími zajímavými místními lidmi – osmnáctiletým mladíkem Seanem, kterého v životě už nezajímá nic jiného, než televize a drogy, jeho otcem panem Harkinem, jeho kamarádem Finem, jenž se snaží na Seana pozitivně působit, a v neposlední řadě i s mrňousem Mickey Riordanem, jenž je poslední žijící komparzista z natáčení filmu Tichý muž s Johnem Waynem.

Ač se jedná o jednu z nejlepších současných komedií, najdeme v “Plných kapsách šutrů” i mnoho okamžiků k zamyšlení a malé osobní tragédie, které zná snad každý z nás.